Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/aturi/domains/aturi.eu/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
ATURI - usługi informatyczne - Hubert Ciepluch

bdswiss erfahrung

ATURI - usługi informatyczne - Hubert Ciepluch
Hubert Ciepluch

Hubert Ciepluch

%PM, %20 %929 %2014 %21:%Sty

Joomla 3.0 i K2_READ_MORE_THEME

Po przeniesieniu jednej ze swoich stron z serwera testowego na produkcyjny przestało działać tłumaczenie stałej K2_READ_MORE_THEME. Strona wielojęzyczna (pl, en, de, ru) oparta na Joomla 3.0 z komponentem K2. Wszystkie inne języki pokazywały to tłumaczenie dobrze tylko wersja polska nie chciała wyświetlać się poprawnie. Sprawdzałem wszystko począwszy od uprawnień do plików i katalogów, a kończąc na logach serwera i nic. Po prawie miesiącu kombinowania znalazłem rozwiązanie zastępcze.

W Rozszerzenia->Języki->Nadpisywanie tłumaczeń dodałem jeszcze raz tłumaczenie tej stałej i na stronie tekst zaczął wyświetlać się poprawnie.

%PM, %27 %988 %2013 %22:%Gru

O firmie

Firma ATURI powstała w czerwcu 2008 roku w Mrągowie. Głównym kierunkiem działalności firmy ATURI jest dostarczanie klientom rozwiązań IT, które spełniaja w pełni ich oczekiwania.

Nadrzędną zasadą, którą się kierujemy jest myślenie oraz działanie zorientowane na naszych klientów i tym samym ich zadowolenie oraz zaspokojenie ich realnych potrzeb. Najważniejszą rzeczą pozwalającą uzyskać taki stan rzeczy jest zapobieganie awariom, a nie ich usuwanie.

Uzyskujemy to poprzez:

 • pełną fachową analizę potrzeb klientów
 • szybką, solidną i rzetelną obsługę
 • atrakcyjne warunki sprzedaży
 • wysoką jakość dostarczanego sprzętu i oprogramowania
 • szeroką gamę profesjonalnych rozwiązań informatycznych.

Dzięki doświadczeniu naszych specjalistów możemy zaoferować Państwu między innymi:

 • sprzedaż komputerów i sprzętu komputerowego wiodących producentów światowych
 • autoryzowaną sprzedaż i wdrożenia oprogramowania gastronomiczno – hotelowego
 • sprzedaż i wdrożenia oprogramowania antywirusowego
 • sprzedaż i wdrożenia rozwiązań UTM
 • serwis komputerow
 • wdrożenia sieci komputerowych, systemów poczty elektroniczne
 • outsourcing informatyczny (opieka nad systemami informatycznymi klientów)

Nigdy nie pozostawiamy klientów z ich problemami. Zawsze znajdujemy rozwiązanie problemu.

%PM, %27 %764 %2013 %17:%Gru

Kontakt

ATURI Paweł Maćkiewicz
ul. Żołnierska 7/2
11-700 Mrągowo

Sekretariat:
tel. +48 89 741 06 30
fax +48 89 741 22 99
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział handlowy:
tel. +48 89 741 06 32

  gdata ns.jpg

Wielozadaniowy antywirus nowej generacji

G Data NotebookSecurity 2010 jest najskuteczniejszym pakietem zabezpieczającym i szyfrującym dane, dedykowanym dla użytkowników komputerów przenośnych. Niespotykane możliwości konfiguracyjne gwarantują najwyższą jakość ochrony.

Na pakiet G Data NotebookSecurity 2010 składaja się:
InternetSecurity - AntiVirus, AntiPhishing, Firewall, AntiSpam, Kontrola rodzicielska
Tuner + Backup (miejsce na kopie on-line gratis) - optymalizacja systemu + kopie zapasowe danych
TopSecret - bezpieczne przechowywanie danych

69508b9e_8a1c_40ac_b4f1_7f6f731fe4cc_2009108.jpg 

Microsoft Office Professional Plus 2007 z opcją Software Assurance tylko do 31 grudnia 2009 r do 20% taniej!

Oferta promocyjna dotyczy zakupu w ramach programów licencji grupowych Open License z Software Assurance i Open Value. Wramach promocji możesz kupić do 249 licencji.

Więcej szczegółów

 

46a008ff_9f22_40ad_802e_54ede9b7618c_2009108.jpg     

Microsoft Office Small Business 2007 w programie licencji grupowych Open Licence do 35% taniej

Od 21 września 2009 r. do 21 grudnia 2009 r. kupisz w programie licencji grupowych Open License pakiet Microsoft® Office Small Business 2007 do 35% taniej.

Więcej szczegółów

 Aby dokonać zakupów skontaktuj się ze swoim handlowcem.

Dzięki współpracy NETGEAR z firmą Symantec możemy Państwu zaoferować urządzenia z serii ReadyNAS, które posiadają wbudowaną obsługę oprogramowania Symantec Backup Exec. NETGEAR jest pierwszym na światowym rynku dostawcą banków danych dla sektora MŚP, który oferuje tak zaawansowane oprogramowanie w tym przedziale cenowym. Aplikacja ta jest instalowana bezpośrednio w urządzeniach ReadyNAS przez co znacząco poprawia się bezpieczeństwo archiwizowanych danych oraz możliwości ich odzyskiwania. Z tej ciekawej funkcjonalności możemy korzystać w urządzeniach opartych na procesorach x86 czyli:

 1. ReadyNAS NVX,
 2. ReadyNAS Pro,
 3. ReadyNAS 2100.

Funkcjonalność ta działa w oparciu o agenta (Remote Agent for Linux and UNIX Servers - RALUS) dostarczanego przez firmę Symantec, który komunikuje się bezpośrednio z oprogramowaniem Symantec Backup Exec. Gwarantuje to dużą niezawodność rozwiązania oraz znacząco poprawioną wydajność. Rozwiązanie to pozwala osiągnąć wydajność przy wykonywaniu kopii zapasowych rzędu 3GB/min. Pozwala również zarządzać archiwizowanymi danymi pochodzącymi z różnych systemów za pomocą jednego narzędzia bez martwienia się o możliwość wystąpienia nieoczekiwanych błędów.

backupexec_ralus_3.jpg

Symantec udziela kilku cennych wskazówek dotyczących używania tego rozwiązania. Część z nich należy również stosować przy każdej metodzie archiwizacji danych.

 1. Nie przywracaj danych pomiędzy różnymi systemami operacyjnymi. Takie działania mogą skutkować zmianami nazw plików. Przywracaj dane tylko na takie komputery, które pracują pod kontrolą systemów operacyjnych identycznych jak te z których była wykonywana archiwizacja danych.
 2. Od czasu do czasu uruchamiaj małą procedurę przywracania danych w celu weryfikacji archiwów.
 3. W pliku ralus.cfg możesz umieścić pliki oraz katalogi, których nie chcesz archiwizować. Po podaniu tych informacji wymienione pliki oraz katalogi będą ignorowane podczas procesu archiwizacji.
 4. Pamiętaj aby podczas konfiguracji zadań nie używać dowiązań symbolicznych. 

backupexec_logo.jpg

Wymienione wyżej urządzenia są dostępne w ciągłej ofercie naszej firmy. Jednocześnie zapewniamy naszym klientom następujące usługi:

 • kompleksowe wdrożenia sprzętu, oprogramowania jak i polityk archiwizacji danych,
 • pomoc i doradztwo przy samodzielnych wdrożeniach przez klientów,
 • serwis oraz wsparcie techniczne dla urządzeń i oprogramowania.
%AM, %15 %198 %2009 %03:%Paź

Biblioteki taśmowe actiLib

 

    Produkty actidata z rodziny actiLib wprowadzają automatykę wymiany i zarządzania nośnikami do procesów archiwizacji danych.  Rozwiązania te są oparte na wysokiej wydajności technologii LTO zapewniającej szybki przesył danych oraz bardzo duże pojemności nośników. Urządzenia actiLib są dostępne w ciągłej sprzedaży w naszej firmie. Szeroki wybór urządzeń zapewnia to, że każdy klient znajdzie odpowiednie rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb.

  actidata Autoloader 1U
ad_actilib_1u.jpg

    actidata Autoloader 1U to idealne rozwiązanie dla małych i średnich organizacji. Rozwiązanie to zapewnia dużą pojemność przechowywanych danych przy jednoczesnym zachowaniu małych rozmiarów samego urządzenia oraz zaawansowanej technologii.

    Urządzenie zostało zamknięte w obudowie 1U umożliwiając wykorzystanie pojemności archiwum do 12,8TB przy jednoczesnym zajęciu małej ilości miejsca w szafach serwerowych.

    Zdalne zarządzanie dzięki konsoli administracyjnej  dostępnej przez przeglądarkę internetową pozwala na kontrolę, konfigurowanie, monitorowanie urządzenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów w dziale IT (typu licencje na oprogramowanie zarzadzające).

    Oszczędność kosztów i czasu poprzez automatyczne tworzenie kopii zapasowych. Posiada zintegrowany czytnik kodów kreskowych, 2 magazynki mieszczące po 4 taśmy.

    Modularna budowa Autoloadera umożliwia szybki serwis oraz naprawę jednostki minimalizując jednocześnie czas przestoju urządzenia.

    actiLib Autoloader 1U obsługuje napędy LTO-3 HH (SCSI) oraz LTO-4HH (SCSI). Dodatkowo można zastosować interfejsy SAS Fibre Channel. Urządzenie jest przygotowane do obsługi napędów w technologii LTO-5.

 

   actiLib Library 2U LTO

ad_actilib_2u.jpg

    Ta biblioteka taśmowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych firm/instytucji, które wymagają zwiększonej pojemności dla przechowywania danych oraz nie posiadają ogromnych budżetów przeznaczonych na archiwizację danych. Urządzenie jest proste w instalacji przyjazne dla użytkownika nie wymaga stałej kontroli przy wykonywaniu kopii zapasowych.

    Smukła obudowa 2U pozwala na montaż w 19 calowych szafach typu RACK, posiada 24 sloty na taśmy, czytnik kodów kreskowych.

    Wszystkie taśmy są trzymane w dwóch magazynkach mieszczących po 12 taśm. Magazynki te mogą być łatwo wymieniane i ładowane w całości taśmami. Aby jednak nie zakłócać zaplanowanych zadań istnieje możliwość wymiany poszczególnych tasiemek za pomocą specjalnego slotu (Mail Slot).

    Tak samo jak w przypadku actilib Autoloader'a 1U ta biblioteka ma również modularną budowę. Łatwo i szybko mogą być wymieniane zasilacze, jednostka sterująca, napędy taśmowe i robotyka.

 

   actiLib Library 4U LTO

ad_actilib_4u.jpg

    Ta biblioteka jest logicznym rozszerzeniem biblioteki 2U. Dzięki zastosowaniu większej obudowy zwiększa nam się znacząco ilość używanych taśm. W urządzeniu mogą zostać użyte nawet 4 napędy taśmowe. Biblioteka actilib 4U sprosta wymaganiom szerokiej rzeszy klientów przechowujących duże ilości danych włączjąc w to kopie  zapasowe danych, kopie typu disater recovery. Urządzenie oferuje zaawansowane funkcje między innymi takie jak: inteligentna robotyka z adresacją napędów LUN, zarządzanie przez przeglądarkę internetową, zintegrowany czytnik kodów kreskowych oraz kompatybilność ze standardowymi aplikacjami do archiwizacji danych.

 

   actiLib Library 8U 

ad_actilib_8u.jpg

    Biblioteka actiLib 8U została zaprojektowana do użytku w średnich oraz dużych firmach. Dzięki zastosowaniu obudowy o wysokości 8U znacząco zwiększa się pojemność biblioteki. Przy tych wymiarach biblioteki można użyć do 4 napędów taśmowych. Dzięki temu biblioteka może być używana w zróżnicowanych środowiskach wymagających różnych prędkości oraz pojemności dla archiwów danych.

 

    Poniżej przedstawiamy Państwu tablearyczne zestawienie poszczególnych bibliotek taśmowych wraz z najważnejszymi parametrami:

 

. actiLib 1U actiLib 2U actiLib 4U actiLib 8U
Pojemność: 6.4TB/12.8TB 19.2TB/38.4TB 38.4TB/76.8TB 76.8TB/153.6TB
Max. wydajność: 0.576TB/godz. 1.152TB/godz. 2.3TB/godz. 3.4TB/godz.
Interfejsy: SCSI
Fibre Channel
SAS
SCSI
Fibre Channel
SAS
SCSI
Fibre Channel
SAS
SCSI
Fibre Channel
SAS
Ilość naędów:HH   1 2 4 4
FH   - 1 2 4
Ilość slotów: 8 24 48 96
Obudowa: 1U 2U 4U 8U
Wytrzymałość MSBF:  500,000 zmian
Załączone akcesoria: akcesoria do montażu w szafie rack
Szerokość: 48.2cm 48.2cm 48.2cm 48.2cm
Głębokość: 80.9cm 80.6cm 80.6cm 80.6cm
Wysokość: 4.4cm 8.7cm 35.2cm 68.5cm
Waga: 11.5kg 15.6kg 24.5kg 48.6kg


Rozwiązania firmy ESET dzięki wykorzystaniu mechanizmów sztucznej inteligencji potrafią samodzielnie wykryć i zablokować zupełnie nowe zagrożenia usiłujące zaatakować Twój komputer. Ochrona realizowana jest z wykorzystaniem ThreatSense – technologii sztucznej inteligencji znanej milionom użytkowników korzystających z programu ESET NOD32 Antivirus. Najważniejsze cechy rozwiązań firmy ESET to:

 • Niezwykła skuteczność w wykrywaniu i blokowaniu nowych, nieznanych zagrożeń
 • Wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji
 • Najwyższa szybkość skanowania
 • Minimalne obciążenie komputera

Oferujemy następujące produkty firmy Eset:

 • ESET SmartSecurity
 • ESET NOD32 Antivirus
 • ESET NOD32 Antivirus for Novell Netware
 • ESET File Server Security for Linux&BSD
 • ESET NOD32 Antivirus for Windows Server
 • ESET Mail Security for Linux
 • ESET NOD32 Antivirus dla MS Exchange
 • ESET Gateway Security for Linux/BSD
 • ESET Remote Administrator
 • ESET Mobile Antivirus

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/aturi/domains/aturi.eu/public_html/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260